Jak poradzić sobie z dziećmi na weselu?

  Dzieci. Kochane, słodkie, urocze ale też często głośne, energiczne i wymagające uwagi. Pamiętaj, one również będą też na twoim weselu!

  Przeświadczenie, że podczas wesela wszyscy rodzice sprawują uważny nadzór nad swoimi pociechami, nie jest do końca prawdą. Wielu z nich zakłada raczej beztrosko, iż współbiesiadnicy będą ochoczo pilnować baraszkujących w pobliżu milusińskich. Tymczasem żaden z weselników nie chce czuć się odpowiedzialnym za los trzylatka, który w przypływie radości może spontanicznie ściągnąć ze stołu obrus wraz z zastawą…

  Pamiętajcie o oddzielny menu dziecięcym.

  Warto wcześniej przemyśleć i przeliczyć ilość najmłodszych gości na weselu i zamówić im porcje dziecięce. Jeśli pociech jest całkiem sporo warto rozważyć ustawienie oddzielnego stolika dla dzieci, tak aby mogły jeść w swojej grupie. W swoim gronie dzieci będę czuły się na pewno raźniej.

  Zorganizujcie dzieciom czas i wyśmienitą zabawę.

  Tu zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usługi zespołu animatorów. Są to osoby wszechstronnie uzdolnione, posiadające niezbędną wiedzę pedagogiczną i psychologiczną, obdarzona często wrażliwością artysty. Dostosowując zabawy do wieku podopiecznych, unikając rozwiązań przewidywalnych i utartych wzorów, potrafi ich zaskakiwać, integrować, wzbudzać naturalną ciekawość, stymulować twórczą wyobraźnię. Zespół animatorów weselnych posiada wszystkie niezbędne gadżety do zorganizowania i prowadzenia wspaniałej zabawy dla najmłodszych. Od piłek przez skakanki, przebrania do większych gabarytowo dmuchanych placów zabaw.

  Ale co najważniejsze kiedy animatorów jest kilku, mogą oni prowadzić wile zabaw na raz jak np. Gra w piłkę nożną czym zainteresują się chłopcy jak i równoległe bawić się w zakład fryzjerski dla lalek. Repertuar zajęć prowadzonych przez animatora jest przebogaty. Obejmuje specjalnie opracowane formy aktywności, które w równym stopniu fascynują i uczą. 

  Obok bardziej tradycyjnych zabaw, takich jak puszczanie baniek mydlanych, malowanie buziek, wyczarowywanie zwierzątek z baloników, jest też miejsce na lekcję żonglerki, posługiwanie się chustami animacyjnymi czy przeróżne gry sprawnościowe jak np. twister. Stałym i bardzo lubianym, przez najmłodszych weselników elementem dnia bywa maskarada: ku uciesze małoletniej publiczności animatorzy wcielają się w wyimaginowanych bohaterów ze świata baśni i legend, przywołuje znane motywy z ich ulubionych bajek.

  Z powyższego opisu wyłania się obraz: animatorów „z prawdziwego zdarzenia” który nie ograniczy się w swojej roli jedynie do adekwatnego dozoru, mechanicznego wypełnienia czasu. Posiadając klucz do dziecięcej wrażliwości, zamieni nudę na dobrą zabawę. Warto zadbać aby właśnie tacy animatorzy pilnowali i umilali czas najmłodszym na weselnym przyjęciu. Pamiętajcie aby poinformować z wyprzedzeniem waszych małych gości i ich rodziców o obecności animatorów na weselu. 

  Ile warta jest chwila oddechu kiedy dzieciaki mają zajęcie? Ile razy NIE padnie pytanie „kiedy idziemy do domu?” Albo odwieczne stwierdzenie „nudzę się”? jak w okół jest mnóstwo zabawy i miło spędzonego czasu?

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *