Jak uniknąć 10 najpopularniejszych błędów pary młodej?

  Idealny ślub? Wystarczy tylko zwrócić uwagę na kilka pozornie nieistotnych kwestii w organizacji wesela aby było pięknie.

  1. DETALE NA WESELE

  Duża część fotografów i kamerzystów ślubnych lubi uwieczniać detale, dlatego warto poczekać na nas z przedwczesnym ubieraniem się. Kadry wiszącej sukni czy ułożonej biżuterii są zazwyczaj obłędne i właśnie te detale tworzą cały klimat.

  2. JEDEN GUZIK

  Mało kto wie, ale ostatni z guzików marynarki powinien być rozpięty. Najczęściej ostatnio spotykane marynarki mają dwa guziki a więc drugiego się nie zapina. Warto pamiętać też o tym że siadając guzik rozpinamy a wstając zapinamy.

  3. BUTONIERKA I POSZETKA

  Kieszonka w marynarce przeznaczona jest dla poszetki. Gdzie zatem powinna znaleźć się weselna butonierka? Powinniśmy ją wpiąć w lewą klapę, powyżej kieszonki z poszetką. Instrukcję jak złożyć poszetkę możecie zobaczyć tutaj.

  4. PRZYJAZD DO PANNY MŁODEJ

  Zwyczajowo pan młody przyjeżdżając do panny młodej powinien przynieść swojej przyszłej małżonce bukiet kwiatów. Butonierki odebrane zazwyczaj z kwiaciarni razem z bukietem warto oddać na chwilę komuś innemu, np. rodzicom tak aby nie mieć skrępowanych rąk.

  5 CEREMONIA ZAŚLUBIN – ŚLUB KOŚCIELNY, ŚLUB CYWILNY.

  Podczas ceremonii dobrze jest jak pomiędzy wami zachodzi interakcja. Będziecie wyglądać romantycznie zerkając na siebie, trzymając się za ręce czy delikatnie szepcąc do siebie.

  6 PRZYSIĘGA MAŁŻEŃSKA

  Najważniejszy moment ceremonii zaślubin, powinien być perfekcyjny. W tym momencie musicie stanąć frontem do siebie, spojrzeć sobie głęboko w oczy i mówić głośno i wyraźnie. Panna młoda powinna zostawić bukiet na klęczniku tak aby w momencie nakładania obrączek mieć dwie ręce wolne.

  7 Przyjazd na salę weselną

  Podjeżdżając pod salę warto zatrzymać się wcześniej i przepuścić ewentualnych gości jadących za Parą Młodą przodem, tak aby wszyscy mieli czas zaparkować samochody i przejść na salę, żeby każdy mógł zobaczyć powitanie pary młodej przez rodziców. W okresach wczesno wiosennych oraz jesiennych radzimy poczekać jeszcze kilka minut w samochodzie tak aby goście mieli czas oddać kurtki do szatni.

  8 TORT WESELNY, PODZIĘKOWANIA DLA RODZICÓW, OCZEPINY

  Dobrym pomysłem jest rozdzielić te 3 kwestie w różne bloki wesela. Robiąc np. tort o 22:00, podziekowania o 23:00 i oczepiny o 24:00 unikamy długiej przerwy po której niestety znudzeni goście zaczynają wychodzić. Warto godziny poszczególnych kwestii ustalić z obsługą sali (tort), DJem (oczepiny) czy świadkami (podziękowania).

  9 BUKIET ŚLUBNY KONTRA OCZEPINY

  Coraz popularniejsze staje się rzucanie bukietem ślubnym. Spowodowane jest to zazwyczaj zastąpieniem welonu wiankiem z żywych kwiatów lub fryzurą z wkomponowanym welonem. Odradzamy rzut kwiatami z racji iż dziewczyny starające się o przyszłego męża po prostu rozszarpią ten piękny bukiet na kawałki. Zdecydowanie lepiej jest kupić tani krótki welon specjalnie na oczepiny.

  10 FOTOGRAF I KAMERZYSTA NA WESELE

  W dzisiejszych czasach reportaże ślubne starają się być naturalne. Oczywiście część rzeczy reżyserujemy aby uzyskać jak najlepszy efekt, ale w większości przypadków proponujemy nie zerkać w obiektyw. To nie lata 90te 🙂

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *